Farma

Sítio Santo Antônio

Farmári:
Aloízio de Lellis Maciel a Guilherme Rodrigues

Región:
Mantiqueira de Minas

Nadmorská výška:
1 460 m.n.m.

Proces:
Natural

Káva:
Flor de Jasmim

7
7

Príbeh farmy:

Aloízio a Guilherme produkujú odrody Red Acaiá, Mundo Novo, Red a Yellow Catuaí. Yellow Catuaí je káva, ktorú nazývame Flor de Jasmin. Má veľmi komplexný profil vďaka vysokej nadmorskej výške kde rastie, až 1 460 m.n.m., a všetkej špeciálnej starostlivosti, ktorú Aloizio a jeho partner Guilherme venujú svojej farme.

Keď sme sa v júli 2021 stretli s týmito priateľskými farmármi, na naše prekvapenie nám povedali, že sme ich kávu kúpili pri jej prvej úrode. Bola vysadená v roku 2017 a v roku 2020 bol prvýkrát zber, ktorý bol následne odoslaný k nám. Fotografie sú priamo z plantáže kávy Flor de Jasmin – Yellow Catuaí. Ako môžete vidieť na fotografiách, kávovníky vyzerajú veľmi zdravo, krásne a dobre sa o ne starajú pred druhým zberom. Získali sme ich celú produkciu roku 2021. A pri druhej úrode boli výsledky ešte lepšie ako pri prvej. Sítio Santo Antônio nebolo ovplyvnené mrazmi v roku 2021 kvôli nadmorskej výške, pretože mrazy zvyčajne spália stromy na veľmi nízkych úrovniach. Ich región sa nazýva „Mantiqueira de Minas“, ktorý je v Brazílii oficiálne uznaný ako región vysokokvalitnej kávy.

Mantiqueira de Minas región:

Tento región sa nachádza v štáte Minas Gerais. Má terén priaznivý na pestovanie specialty káv vďaka nadmorskej výške 900 až 1 500 m.n.m., klíme a veľmi úrodnej pôde. Je tu 25 obcí a 8 095 výrobcov, z toho 82 % malých, 57 000 obrábaných hektárov, ročne vyprodukujú 1 370 000 vriec (60 kg).