Farma

Fazenda Barinas

Farmári:
Marcio Borges Castro Alves

Región:
Araxá, Cerrado Mineiro

Nadmorská výška:
1 001 m.n.m.

Proces:
Anaerobic Fermentation

Káva:
Lobo Guara

07
01

Príbeh farmy:

Náš príbeh sa začína príchodom pani Therezy Tomásie a jej rodiny v roku 1820, ktorých prilákali termálne vody Araxá, ktoré sľubovali zdravie a mladosť. V roku 1950 Alberto Castro Alves (na pamiatku), pra-pravnuk, začal pestovať kávu a stal sa jedným z priekopníkov v regióne.

Rodina si prešla ťažkosťami v roku 1975, keď silný mráz spálil kávu, ktorú zasadili, avšak nestačilo to na to, aby sa vzdali svojich cieľov v oblasti pestovania kávy. Vášeň pre kávu spôsobila, že Fazenda Barinas opäť povstala a stala sa modelom, akým je dnes, so 7. generáciou na čele farmy.

Zmes histórie, viery a tajomstva je to, čo existuje vo Fazenda Barinas, meno Barinas znamená v domorodom jazyku „tam, kde vietor fúka najsilnejšie“. Majiteľ Márcio Borges ho pomenoval po indiánoch Araxás, ktorí v regióne predtým žili. Ľudia hovoria, že ich duše sa v noci vracajú, aby ochránili kávu na farmách.

Fazenda Barinas je v krajine zloženej z geologickej formácie a nerastného bohatstva, ako sú sírne vody, niób a apatit, ktoré ju obklopujú – v krajine, kde chodili a žili prehistorické cicavce.

Araxá región:

Podľa legendy bol kmeň Araxás zdecimovaný kvôli zradcovi menom Iboapi. Zamiloval sa do Catuíry (dcéry náčelníka Andaia), ktorý po víťaznom boji dal svoju dcéru ako cenu náčelníkovi bojovníkov Maú. Iboapi v deň svadby utiekol, stretol sa s Pamplonom a jeho vojakmi a ukázal im cestu do dediny, kde na vrchole osláv prekvapili Indiánov. Niektorí bojovníci utiekli, vrátane Maú a Catuíry. Starý Andaia, po zatknutí, mu bola udelená sloboda z úcty k jeho statočnosti. Pôda: 50 % piesok/ 28 % argyr/ 22 % bahno